+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Nagykanizsára érkezett a piarista rend generálisa
2019. október 18. péntek 14:48
Nagykanizsára érkezett a piarista rend generálisa
A rend legfőbb elöljárója hatévente felkeresi a világ negyven országában található összes piarista intézményt.
Nagykanizsa

Hiteles példaképekre van a leginkább szüksége a fiataloknak – ezt Pedro Aguado, a piarista rend generálisa mondta nagykanizsai látogatásán. A rend legfőbb elöljárója hatévente felkeresi a világ negyven országában található összes piarista intézményt. A generális atya ezeket a napokat Magyarországon tölti. 

A nagykanizsai Piarista-iskola udvarán köszöntötte Pedro Aguado atya az óvodásokat, a diákokat és a pedagógusokat. A piarista rend generálisa arra biztatta a gyerekeket: álmaik és terveik megvalósításához tudniuk és érezniük kell, hogy Isten szereti őket, és mellettük lesz a nehézségek idején is.

A gimnazistákat és a felnőtteket pedig emlékeztette: a kisebbek számára ők mutatnak példát, ezért cselekedeteiknek jónak, hitelesnek kell lenniük. – A diákoknak leginkább arra van szükségük, hogy olyan nevelők, tanárok legyenek előttük, akikre igazán felnézhetnek, akik nemcsak a szavaikkal, hanem a tetteikkel is példát mutatnak a fiatalabb generációknak – mondta el Pedro Aguado, a piarista rend generálisa.

A generális atya harmadik alkalommal járt Nagykanizsán. Az óvodások, az általános iskolások és a gimnazisták rajzzal köszöntötték, majd a program beszélgetéssel, ismerkedéssel folytatódott. – Igyekeztünk minél jobban végiggondolni, hogy melyek azok a csoportok, amelyeknek a legfontosabb lenne, hogy találkozhassanak vele. A közösségi szolgálatos diákjainkat választottuk ki erre, a tizedik osztályosokat, utána az alsó tagozatot, mivel nekik ma amúgy is lenne diákmiséjük, utána a Kalazancius Mozgalom tagjait, akik az iskolánk ifjúsági lelkiségi csoportját alkotják, majd ebéd után találkozik a teljes tantestülettel – fogalmazott Böszörményi Géza, a Piarista-iskola igazgatója.

Pedro Aguado nagykanizsai látogatása során megismerte egyebek mellett a Tevékeny Szeretet Iskolája nevű programot, a gyerekek közösségi munkájukról meséltek neki. A generális atya körútja Szegeden, Mosonmagyaróváron és Sátoraljaújhelyen, majd Romániában folytatódik.

Galéria
további friss hírek
19
máj.
17:00
1
Nagykanizsa
ELLENZÉKI ÁLLÁSPONT A TUNGSRAMRÓL
19
máj.
14:08
4
Nagykanizsa
Gázrobbanással és égő munkagéppel is megküzdöttek ma a tűzoltók a nagykanizsai tanpályáján.
Gázrobbanással és égő munkagéppel is megküzdöttek ma a tűzoltók a nagykanizsai tanpályáján. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és az E.ON Hungária Csoport..tovább olvasom
19
máj.
14:01
2
Nagykanizsa
Akár két kanizsai női asztalitenisz-csapat is szerepelhetne a sportág legmagasabb osztályában.
Akár két kanizsai női asztalitenisz-csapat is szerepelhetne a sportág legmagasabb osztályában. Nemrégiben a Sörgyáriak NB I-ben szereplő gárdája második helyén végzett, az Extraligában vitézkedő együttes..tovább olvasom
19
máj.
13:42
4
Nagykanizsa
Az esemény során a beszámolók mellet tisztújítás szerepelt a programok között.
Közgyűlést tartott a Vasutas Országos Nyugdíjas Szakszervezet Nagykanizsai Alapszervezete ma a VOKE Kodály Zoltán Művelődési Házban. Az egyesület az összejövetelt négyévente rendezi meg. Az esemény során a..tovább olvasom
19
máj.
13:37
4
Nagykanizsa
A szolárium nem csak barna bőrszínt eredményez, de az egészségre is jótékony hatást gyakorol.
Mértéktartó szoláriumozással felkészíthető a bőr a nyári napozásra. Dobosi István, az egyik nagykanizsai stúdió üzletvezetője elmondta, hogy megfelelően alkalmazva, a szolárium nem csak barna bőrszínt..tovább olvasom
19
máj.
13:34
4
Nagykanizsa
Helyben termelt, kiváló minőségű borokkal és különböző kulturális műsorokkal várja az érdeklődőket a Nyitott pincék Förhéncen.
19
máj.
13:32
4
Nagykanizsa
Jól haladnak a bontási és földmunkák a 19-es udvar területén.
Jól haladnak a bontási és földmunkák a 19-es udvar területén. Az omladozó épületek romjait már teljes egészében elszállították, a tervek szerint a törmelék jelentős részét a hegyi utak..tovább olvasom
19
máj.
13:29
4
Nagykanizsa
A bajnoki szezonok végeztével is különleges programokkal várja a látogatókat a Kanizsa Aréna.
A bajnoki szezonok végeztével is különleges programokkal várja a látogatókat a Kanizsa Aréna. Fitos Istvántól, a létesítmény ügyvezetőjétől megtudtuk, hogy a nyári, illetve a kora őszi időszakra több..tovább olvasom
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
híradó 2022.05.19

MARAD A KÉMÉNY – Jól halad a munka a 19-es udvarban, de minisztériumi válasz még nem érkezett

KÉPZÉS AZ ÉLETÉRT – Gázrobbanással is küzdöttek a tűzoltók a nagykanizsai tanpályáján

ARÉNA – Lesznek nyári koncertek, de a csarnok üzemeltetőjének nem feladata a programszervezés

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
MTVA
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu