+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / A pedagógusok beszélték ki
2022. november 9. szerda 13:30
A pedagógusok beszélték ki
Az adásban szó volt a tanári demonstrációk céljairól, törekvéseiről és támogatottságáról.
Nagykanizsa

Pedagógusok voltak a ma esti Kibeszélő vendégei. Az adásban szó volt a tanári demonstrációk céljairól, törekvéseiről és támogatottságáról. Közéleti műsorunk már visszanézhető Youtube-csatornánkon.

Szeptemberben, egy fekete ruhába öltözött demonstráció alkalmával Nagykanizsán csak a Péterfy-tagintézmény pedagógusai álltak ki, azóta viszont egymásra találtak az iskolák és tanáraik városunkban is – mondta el a beszélgetés során Jakab Andrea, a helyi megmozdulások egyik fő szervezője. A közös gondolkodást jól példázza a Daloljunk az iskolánkért! akció, amikor Nagykanizsa 9 intézményének pedagógusai kiálltak a nyilvánosság elé, elénekelve a Mi vagyunk a Grund! című dalt. - Amellett, hogy elmondjuk, mi az, amit elvárnánk, mi az, amit szeretnénk, mi az, amit villámgyorsan meg kellene tenni az oktatásirányításnak ahhoz, hogy a közoktatás ebből a mély gödörből – akárki akármit mond, ez sajnos egy nagyon mély gödör – hogy egy picit elkezdjünk vagy lehessen ebből kifelé evickélni, de legalább kifelé látni. Ezt is elmondtuk – mondta el Jakab Andrea, a Péterfy-iskola pedagógusa.

A megmozduláshoz diákok és szülők is csatlakoztak Nagykanizsán, a helyi szervezők pedig továbbra is az együttes kiálláson dolgoznak, hiszen még mindig nem történt pozitív előrelépés. A vidéki akciókat több tényező is befolyásolja, az érintettek úgy látják, itt többen félnek, mint a fővárosban. - Ez egy kis város. Tehát itt kiállni egy kamera elé, vagy megmutatni magadat akár a tv-ben, vagy akár egy fotón, az nem egy olyan egyszerű történet azoknak, akiknek úgymond bármi pici félnivalójuk is van – fogalmazott Czimmermann József, a Kőrösi-iskola pedagógusa.

A megmozdulások egyre több támogatót találnak, nem csupán az iskolák és azok pedagógusai részéről. - Nagyon jó kapcsolatban vagyunk a szülőkkel, lehet, pont azért, mert zártabb, kisebb a közösség és sokkal inkább egymásra vagyunk utalva. Szerintem minden kollégámnak a saját osztályában, az osztályközösség szüleivel rettentő jó, közvetlen kapcsolatban van. Nagyon támogatnak minket a szülők – hangsúlyozta Magdics János, a Kiskanizsai Általános Iskola pedagógusa. A teljes, vágatlan beszélgetést ma láthatják nézőink a Kanizsa TV Műsorán.

Galéria
további friss hírek
06
dec.
16:59
4
Nagykanizsa
Adventi koncertet adott szombat délután a Nagyrécsei Ritmus Kórus a Teleki utcai idősek otthonában.
Adventi koncertet adott szombat délután a Nagyrécsei Ritmus Kórus a Teleki utcai idősek otthonában. A repertoárban a várakozáshoz kapcsolódó, karácsonyi énekek mellett versek és könnyűzenei szólamok is helyet..tovább olvasom
06
dec.
16:43
4
Nagykanizsa
Nagy sikere volt a Nagykanizsai Fúvószenekar vasárnapi koncertjeinek.
Nagy sikere volt a Nagykanizsai Fúvószenekar vasárnapi koncertjeinek. A pozitív fogadtatást jól jelzi, hogy a Mikulásisssimot két időpontban is előadták a Hevesi Sándor Művelődési Központban.   Az adventi időszak egyik..tovább olvasom
06
dec.
15:13
4
Nagykanizsa
Négy góllal legyőzte a második helyezett Csömör KSK-t az NB II. Dél-nyugati csoportjának szombati játéknapján a Tungsram SE Nagykanizsa férfi kézilabdacsapata.
06
dec.
14:44
4
Nagykanizsa
Nyugtatók, altatók, vérnyomáscsökkentők, gyermekek lázcsillapítására alkalmazott gyógyszerek - ezen típusú termékekből van jelenleg átmeneti készlethiány a gyógyszertárakban.
06
dec.
14:27
4
Nagykanizsa
Már szombaton megjött a Mikulás a Halis István Városi Könyvtárba.
Már szombaton megjött a Mikulás a Halis István Városi Könyvtárba. A nagyszakállút több mint 30 kisgyerek fogadta, volt aki énekléssel és mesével. A jól viselkedő fiatalok apró ajándékot kaptak az..tovább olvasom
06
dec.
14:02
4
Nagykanizsa
Könyvtárpedagógiai foglalkozásokat tartanak a városi bibliotéka szakemberei az alsó tagozatos rozognyisoknak.
Könyvtárpedagógiai foglalkozásokat tartanak a városi bibliotéka szakemberei az alsó tagozatos rozognyisoknak. Legutóbb, pénteken a 4/B-sek vettek részt az interaktív programon, amely során az örömolvasás..tovább olvasom
06
dec.
13:52
4
Nagykanizsa
Az adventi várakozás idejére időzítette első beiskolázási programját a Rozgonyi-iskola.
Az adventi várakozás idejére időzítette első beiskolázási programját a Rozgonyi-iskola. A leendő elsősöket és szüleiket hétfő este várták az intézménybe zenés, mesés műsorral, na és persze a..tovább olvasom
06
dec.
13:38
4
Nagykanizsa
Adománygyűjtést szervez a Nagykanizsai Roma Nemzetiségi Önkormányzat a NESZI-vel a Családsegítővel és a Vöröskereszttel összefogva.
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
18:30
19:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet
19:30
20:00
Híradó
20:15
Aktuális - Hargita
20:45
TUNGSRAM - Csömör NBII. Férfi kézilabda mérkőzés felvételről
21:45
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül
22:15
Lapozó
híradó 2022.12.06

VÁLSÁG A gyógyszeripart sem kímélik a gazdasági nehézségek

MEGJÖTT A MIKULÁS A könyvtárban és a Rozgonyi-iskolában is járt a nagyszakállú

GYŐZTES RANGADÓ Fontos meccset nyertek, továbbra is veretlenek a kézisek

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
ZNET TELEKOM Zrt.
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
MTVA2
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu