A gyöngybaglyokról és a praktikus környezetvédelmi tippekről tartott előadást Klein Ákos biológus ma a Halis István Városi Könyvtárban. A szerda délelőtti programon általános iskolás osztályok vettek részt, majd a bemutató után madárodúkat, itatókat és rovarhoteleket helyeztek el a bibliotéka környezetében.
A projekt egy pályázatnak köszönhetően valósult meg. A cél a könyvtár környezetének zöldebbé tétele volt. A munkában a Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány segíti az intézményt. – A könyvtár pályázott egy, a Jane Goodall Intézetnél egy környezetvédelmi pályázatra, hogy hogyan is tudnánk szebbé, zöldebbé varázsolni a könyvtárat, a könyvtár környékét. Találtunk egy helyi alapítványt, a Gyöngybagolyvédelmi Alapítványt, aki gyönyörű madárodúkkal, rovarhotelekkel, itatókkal készültek ennek a pályázatnak köszönhetően. Az is belefért, hogy az iskolás gyerekeknek a baglyokról, környezetvédelemről szóló előadást tudjunk tartani - mondt el Benke Dániel könyvtáros.
Az előadás a gyöngybagoly környezettel kapcsolatos szerepéről szólt. Mint kiderült, ez a madár pontos képet ad az adott település természeti viszonyairól. – A gyöngybagoly elég jó modellfaj arra, hogy megérthessük, hogy egy velünk élő, egyébként fokozottan védett bagolyfaj – hiszen a gyöngybagoly templomtornyokban, istállókban költ – hogyan jelzi számunkra, ha a környezet elég alaposan leromlik és sajnos erről van szó. Megpróbáljuk ezt az indikátor vagy kimutató szerepét a bagolynak megismertetni a gyerekekkel és azt is, hogy hogyan lehet a gyöngybaglyokat védeni egyszerű módszerekkel – fogalmazott Klein Ákos, a Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány ügyvezetője. Az alapítvány ügyintézője hozzátette, a zöld területeket elfoglaló lakóépületek, ipari parkok negatívan befolyásolják az ott élő fajokat, így fontos olyan intézkedéseket tenni, amelyek megoldást nyújthatnak a madarak problémáira.
adás
magazin
híradó
