+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Zenél a városunk
2022. szeptember 29. csütörtök 14:57
Zenél a városunk
Egyhetes zenei programkavalkádot rendez a Farkas Ferenc Zeneiskola a zene világnapja alkalmából.
Nagykanizsa

Egyhetes zenei programkavalkádot rendez a Farkas Ferenc Zeneiskola a zene világnapja alkalmából. A szeptember 30-tól október 7-ig tartó rendezvénysorozaton számos zenész és zenenövendék fogja szórakoztatni a közönséget a város több helyszínén.  

A koncertek mellett lesz zenetörténeti mesedélelőtt, hangszerbemutatók, örömzene és a résztvevők betekintést kaphatnak a 80-as évek zenei kultúrájába is. A zene világnapja minden évben október 1-én van, célja, hogy megemlékezzenek a zene fontosságáról, szépségéről. A kanizsai zeneiskola 2 évvel ezelőtt rendezte meg először zenei programsorozatát.

–2020-ban indítottuk el azzal a céllal, hogy a Zene világnapja alkalmából minél több embert, zenekedvelőt bevonhassunk a világnapi ünneplésbe. Így lesz ez az idei tanévben is, szeptember 30-án indul ez a program kavalkád. Aznap a Halis István Város Könyvtár előtt, jó idő esetén a fuvola triónk fog játszani, majd 16:30-tól itt a zeneiskola folyosóján egy mini folyosó koncerttel folytatjuk ezt a pénteki rendezvényt – nyilatkozta Baráth Adrienn Farkas Ferenc Zene-és Aranymetszés Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője.

  A fellépők között lesz számos zeneiskolai növendék is.

–Hétfőn, október 3-án egy számomra nagyon érdekes helyszínen, a Fő út 5 alatt Kollonay Zoltán és Kollonay Krisztina zongoraszakos növendékei, valamint a Dr. Mező Ferenc Gimnázium tanulói, diákjai lesznek ennek az estnek a fő résztvevői –  tette hozzá Baráth Adrienn.

Baráth Adrien elmondta, hogy ötletesnek tartaná, ha mindenki, aki részt vesz a zenei eseményen vagy csak megünnepli a világnapot, azt megosztaná a közösségi oldalon egy #zenélavárosunk kommentárral.

Galéria
további friss hírek
06
dec.
15:13
4
Nagykanizsa
Négy góllal legyőzte a második helyezett Csömör KSK-t az NB II. Dél-nyugati csoportjának szombati játéknapján a Tungsram SE Nagykanizsa férfi kézilabdacsapata.
06
dec.
14:44
4
Nagykanizsa
Nyugtatók, altatók, vérnyomáscsökkentők, gyermekek lázcsillapítására alkalmazott gyógyszerek - ezen típusú termékekből van jelenleg átmeneti készlethiány a gyógyszertárakban.
06
dec.
14:27
4
Nagykanizsa
Már szombaton megjött a Mikulás a Halis István Városi Könyvtárba.
Már szombaton megjött a Mikulás a Halis István Városi Könyvtárba. A nagyszakállút több mint 30 kisgyerek fogadta, volt aki énekléssel és mesével. A jól viselkedő fiatalok apró ajándékot kaptak az..tovább olvasom
06
dec.
14:02
4
Nagykanizsa
Könyvtárpedagógiai foglalkozásokat tartanak a városi bibliotéka szakemberei az alsó tagozatos rozognyisoknak.
Könyvtárpedagógiai foglalkozásokat tartanak a városi bibliotéka szakemberei az alsó tagozatos rozognyisoknak. Legutóbb, pénteken a 4/B-sek vettek részt az interaktív programon, amely során az örömolvasás..tovább olvasom
06
dec.
13:52
4
Nagykanizsa
Az adventi várakozás idejére időzítette első beiskolázási programját a Rozgonyi-iskola.
Az adventi várakozás idejére időzítette első beiskolázási programját a Rozgonyi-iskola. A leendő elsősöket és szüleiket hétfő este várták az intézménybe zenés, mesés műsorral, na és persze a..tovább olvasom
06
dec.
13:38
4
Nagykanizsa
Adománygyűjtést szervez a Nagykanizsai Roma Nemzetiségi Önkormányzat a NESZI-vel a Családsegítővel és a Vöröskereszttel összefogva.
06
dec.
08:01
1
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
18:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül
18:30
19:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet
19:30
20:00
Híradó
20:15
Aktuális - Hargita
20:45
TUNGSRAM - Csömör NBII. Férfi kézilabda mérkőzés felvételről
21:45
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül
22:15
Lapozó
híradó 2022.12.05

DEMONSTÁCIÓ - Nem engednek a pedagógusok, kiálltak az elbocsájtott fővárosi kollégáik mellett

ADVENT - Pénteken és szombaton is népszerű volt a civil Adventi Forgatag

GYŐZTES RANGADÓ ÉS ŐSZI BRONZ - Hátrányból fordítva verte a Kaposvárt az FC Nagykanizsa

KANIZSA LEG, LEG, LEGJOBBJA 2022 - A többszörös bajnok, Busa Ferenc nyerte az internetes játékot

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
ZNET TELEKOM Zrt.
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
MTVA2
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu