+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Felszentelték a Surdi Evangélikus Egyházközség megújult imatermét
2022. május 31. kedd 14:54
Felszentelték a Surdi Evangélikus Egyházközség megújult imatermét
A teljes körű rekonstrukció a Magyar Falu Programon nyert támogatásból valósult meg.
Surd

Felszentelték vasárnap a Surdi Evangélikus Egyházközség megújult imatermét. A teljes körű rekonstrukció a Magyar Falu Programon nyert támogatásból valósult meg.

A vasárnapi zord időjárás ellenére is felvették ünneplő ruháikat a surdiak, és részt vettek azon az istentiszteleten, amely megelőzte a felújított imaterem felszentelését.  

- Ez egy óriási nagy nap a számunkra, mint gyülekezetnek. A 40 évvel ezelőtt felépített imaház újult meg a Magyar Falu Programnak köszönhetően. Ez azt jelenti, csak a falak maradtak, melyekből felépült maga az imaház. Mindent teljes mértékben felújítottak, a villanyhálózattól, a vakolattól, az alsó szigeteléstől elkezdve a gépészetig abszolút minden megújult – fogalmazott Veres József evangélikus lelkész.

A megújulás és fejlesztés folyamatos Surdon, de mint azt a polgármester, Kanász János elmondta: az akarat és az önerő nem elég, szükség van a pályázatokra.

- Sokat teszünk érte, hogy épüljön, szépüljön a település. Nagy öröm számomra, hogy a lelkész úr is pályázott, ez is elkészült, itt ennek lesz az ünnepe. A település önkormányzata is állandóan pályázik, most nyertünk például egy útra, a héten be is fejezzük, egy 19 millió forintos felújításról van szó – mondta el Kanász János, Surd polgármestere.

A Surdi Evangélikus Egyházközség imaterme csaknem 23 millió forintból újult meg, a rekonstrukció tartalmazta a szigetelést, az új parkettát, a nyílászárók és a gázkazán cseréjét, valamint a vizesblokk modernizálását.  

Galéria
további friss hírek
27
jún.
14:37
5
Nagykanizsa
Egy Keresztelő Szent Jánost és egy kisbárányt ábrázoló olajnyomat lett a hónap műtárgya a Thúry György Múzeumban.
Egy Keresztelő Szent Jánost és egy kisbárányt ábrázoló olajnyomat lett a hónap műtárgya a Thúry György Múzeumban. Az alkotás valamikor a 20. század első évtizedeiben készült. Keresztelő Szent..tovább olvasom
27
jún.
14:12
5
Nagykanizsa
A pénteken záruló programban egyszerre kapott szerepet a szórakozás és a hit megélése.
Harmadik alkalommal rendezte a Kalazancius Mozgalom nyári napközis táborát a Piarista-iskola. A pénteken záruló programban egyszerre kapott szerepet a szórakozás és a hit megélése. Az előző két évvel ellentétben..tovább olvasom
27
jún.
14:07
4
Nagykanizsa
A Daniel Speer Brass fúvószenekar adott koncertet Szent Iván éjszakáján a Károlyi-kertben.
A Daniel Speer Brass fúvószenekar adott koncertet Szent Iván éjszakáján a Károlyi-kertben. Az érdeklődők számos zenei stílusból hallhattak műveket, a filmzenéktől kezdve, a modern slágereken át, egészen a..tovább olvasom
27
jún.
14:03
4
Nagykanizsa
A gasztronómiai programot követően horvát nyelvű szentmisével, és kulturális gálával zárult a horvát hét.
A gasztronómiai programot követően horvát nyelvű szentmisével, és kulturális gálával zárult a horvát hét. A szombati programon a Murán inneni és a Murán túli hagyományőrző csoportok is..tovább olvasom
27
jún.
14:01
5
Zalakaros
Több ezer darab sütemény és több száz gombóc fagyi várta a rászoruló gyerekeket vasárnap délután a Karos Korzón.
Több ezer darab sütemény és több száz gombóc fagyi várta a rászoruló gyerekeket vasárnap délután a Karos Korzón. A jótékonysági kezdeményezés fő szervezője Jakabfi Dávid..tovább olvasom
27
jún.
13:50
7
Nagykanizsa
Az ügyes kezű, Mura-menti falvakban élő asszonyoknak köszönhetően ételkóstoló volt a horvát hét pénteki programja.
Az ügyes kezű, Mura-menti falvakban élő asszonyoknak köszönhetően ételkóstoló volt a horvát hét pénteki programja. A sorozat több napon keresztül engedett betekintést a szomszéd nemzet kultúrájába és..tovább olvasom
27
jún.
13:41
6
Nagykanizsa
A kanizsai intézmény már délutántól várta az érdeklődőket szombaton, egyebek mellett kincskereső kalandtúrával, rendhagyó tárlatvezetéssel.
27
jún.
13:38
6
Nagybakónak
Másodszor tartották meg a Szeretem Nagybakónakot fesztivált, ahol a bográcsok is kiemelt szerepet kaptak.
A mögöttünk hagyott hétvégén is egymást érték a falunapok a térségben. Másodszor tartották meg a Szeretem Nagybakónakot fesztivált, ahol a bográcsok is kiemelt szerepet kaptak, hiszen 10 főzőcsapat mérte..tovább olvasom
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
híradó 2022.06.27

MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA – Ezúttal a néphagyományok álltak a középpontban 

HORVÁT HÉT – Lezárult a tematikus programsorozat  

ÉDES JÓTÉKONYSÁG – Süteménnyel és fagyival várták a rászorulókat a Karos Korzón  

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
ZNET TELEKOM Zrt.
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
MTVA
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu