+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Közeledtek az álláspontok, de továbbra sincs megegyezés
2020. február 18. kedd 16:26
Közeledtek az álláspontok, de továbbra sincs megegyezés
Az ÉVE-frakció tegnap este közösségi oldalán, ma délután pedig sajtótájékoztatón ismertette javaslatát.
Nagykanizsa

Közeledtek az álláspontok, de továbbra sincs megegyezés az alpolgármester vagy alpolgármesterek személyéről Nagykanizsán. Az ÉVE-frakció tegnap este közösségi oldalán, ma délután pedig sajtótájékoztatón ismertette javaslatát, miszerint a Fidesz-KDNP egy főállású alpolgármestert adhat, míg az ÉVE az egy főállású helyettes mellett egy társadalmi megbiztatásút is delegálna. A kormánypártok javaslata az, hogy a tanácsnoki rendszer helyett két alpolgármestert kellene választani, egyet az ÉVE-frakcióból, egyet pedig a Fidesz–KDNP-ből. Az Éljen VárosuNk! Egyesület mai sajtótájékoztatóján elhangzott: hiába tart már hónapok óta az alpolgármesteri patthelyzet, a Fidesz-KDNP nem engedett az egy plusz egyes javaslatából. Az ÉVE-frakció tagjai ugyanakkor egyetértettek abban, hogy a törvénysértéses állapotot meg kell szüntetni, hiszen ez árt a városnak, ezért hajlandók voltak módosítani a korábbi javaslatukat. Megegyezés azonban – egyelőre – ezek után sincs. – Mi tartjuk magunkat a legutolsó ajánlatunkhoz, ami már sokkal enyhébb volt és barátibb, és a Fidesz számára elfogadhatóbb: ebben azt kértük, hogy legyen tőlük egy főállású alpolgármester, tőlünk is egy főállású, s egy társadalmi megbízatású.  Hajlandók vagyunk a bizottsági elnöki helyeket és a bizottsági tagságokat újraosztani, a tanácsnoki rendszert átalakítani. Ezt teljesen nem szüntetnénk meg, de jelentősen átalakítanánk. S hajlandóak vagyunk a polgármesteri hatáskörökből is jelentős számút a polgármesternél hagyni - mondta el Fodor Csaba, az Éljen VárosuNk! Egyesület frakcióvezetője.

Balogh László polgármester elmondta: az állaspontok valóban közeledtek, de a tárgyalási folyamat még tart. Véleménye szerint a választás döntetlenközeli állapotát jobban figyelembe kell vennie az az ÉVE-frakciónak, ugyanakkor pozitív, hogy mindkét fél egyetért abban, hogy a mulasztásos törvénysértést minél előbb meg kell szüntetni. – Egy tárgyalási folyamat közepette vagyunk. Én azt remélem, hogy kompromisszumkészek, sőt, konszenzustalálók leszünk. Számomra már az is rendben van, hogy a kezdeti, megmerevedett álláspontokat illetően valamiféle közeledés egymás felé elindult - fogalmazott Balogh László polgármester. Az ÉVE-frakció közlése szerint amennyiben javaslatukat nem fogadják el a Fidesz-KDNP képviselői, úgy a törvénytelen állapot felszámolása érdekében megszavaznak egy, a polgármester által beterjesztett, általuk alkalmasnak tartott alpolgármestert. Így egy alpolgármestere lenne a városnak, de erre reagálva a közgyűlés a polgármesterre delegált összes jogkört visszavenné és az ÉVE többségével működő bizottságokba utalná át. 

Galéria
további friss hírek
08
ápr.
17:55
4
Nagykanizsa
Az intézmény egyszerre három művészeti ágban is keresi a legügyesebbeket.
A „kis” grafikus, a „kis” zeneszerző és a „kis” balerina elnevezésű online versenyekkel nem csak művészeti iskolásokat hívnak kreatívkodásra. A gyermekek saját maguk által komponált dallal, egy egyedi..tovább olvasom
08
ápr.
17:53
2
Nagykanizsa
A koronavírus-járvány miatt megváltozott jogszabályi és egészségügyi kereteknek megfelelően folytatódik a közjegyzői munka, de hagyatéki tárgyalást nem tűzhetnek ki a közjegyzők.
08
ápr.
17:47
2
Nagykanizsa
Az enyhe tél miatt különösen ajánlott a kutyák kullancs elleni védelme, mert invázióra lehet számítani.
Manapság már nem csupán az erdőkben, hanem a városi parkokban vagy utcai séta alatt is be lehet gyűjteni pár vérszívót. A paraziták elszaporodása évek óta tart. A védekezésre többféle megoldás..tovább olvasom
08
ápr.
16:45
4
Nagykanizsa
A húsvét miatt egyes élelmiszer-áruházak most csütörtökön és nagyszombaton hosszabban lesznek nyitva.
Az ünnep közeledtével néhány üzletben módosul a nyitvatartás, ezért a nagyobb üzletláncok mindenkitől azt kérik, mielőtt elindulna, tájékozódjon az aktuális információkról. Az Interspar..tovább olvasom
08
ápr.
16:36
4
Nagykanizsa
Az intézményben nem állt le a munka, de a A szocializmus gyermekei című tárlatot majd csak a veszélyhelyzet elmúltával lehet látni.
08
ápr.
16:34
4
Nagykanizsa
Ezeket a feladatokat a veszélyhelyzet idején is folyamatosan elvégzi a városüzemeltető.
A cég munkatársai ma a sánci városrészben kaszálták le az árokpartot, de megkezdték a városi köztemető és Miklósfa zöldterületeinek karbantartását is. Szabó István, a Via Kanizsa..tovább olvasom
08
ápr.
16:31
4
Nagykanizsa
Hetente frissülő, újabb és újabb témakörökben vár alkotásokat a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
A szervezet a veszélyhelyzet ideje alatt is a tűzoltóságra és a tűzmegelőzésre kívánja felhívni a legkisebbek és szüleik figyelmét. A katasztrófavédelmi igazgatóság minden héten egy új..tovább olvasom
08
ápr.
16:28
4
Nagykanizsa
A Híradó által megkérdezett varrónő elmondta: némi kézügyességgel 10 perc alatt, és alig 150 forintból elkészíthető a védőeszköz.
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
03:05
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Üzenet
03:25
Lapozó
06:30
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Üzenet
06:50
Látogató
07:20
07:50
Híradó
08:05
Méhek nyomában
08:35
Sztárportré: Sári Évi
09:05
09:35
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Üzenet
09:55
Lapozó
12:00
Látogató
12:30
13:00
Méhek nyomában
13:30
Sztárportré: Sári Évi
14:00
14:30
Lapozó
18:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, honvedelem.hu, Üzenet
18:20
Székely gazda
18:50
Luther
19:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, honvedelem.hu, Üzenet
19:20
19:50
Épí-tech
20:20
Híradó
20:35
Madarassy 70
21:05
21:35
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, honvedelem.hu, Üzenet
21:55
Lapozó
híradó 2020.04.08

KORONAVÍRUS-JÁRVÁNY

A kanizsaiak zöme már megkapta a maszkokat, a kórház főigazgatója javasolja a használatukat

Holnaptól korlátozza a vásárlók létszámát a Tesco, más áruházak pedig a húsvét miatti zsúfoltságot hosszabb nyitvatartással próbálják mérsékelni

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu