+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Hamarosan leteszik Nagykanizsa legújabb óvodájának az alapkövét
2020. január 14. kedd 14:33
Hamarosan leteszik Nagykanizsa legújabb óvodájának az alapkövét
A református egyházközség pályázaton nyert támogatást az intézményre.
Nagykanizsa

Hamarosan leteszik Nagykanizsa legújabb óvodájának az alapkövét. A református egyházközség pályázaton nyert támogatást az intézményre. A régi sorház elbontásával nemsokára elkezdődnek az építési munkálatok a Rozgonyi és a Hunyadi utca kereszteződésében található, immár üres telken. 

Forgatás közben is megszólította operatőr kollégánkat egy-egy járókelő, aki arról érdeklődött, mit építenek a Rozgonyi és a Hunyadi utca kereszteződésében. – Elég régi épület volt, azt gondoltuk, hogy lesz valami helyette. Azt nem tudom, hogy mi lesz, de igazából nem is néztem utána – fogalmazott Kovácsné Tünde. A Rozgonyi utca 27. szám alatt korábban az úgynevezett Leber-ház állt, amelyet tulajdonosa, Leber Ignác cipész után neveztek így. Később iskolaként, óvodaként, népkonyhaként, aztán lakásként funkcionált. – Én itt születtem, két házzal odébb, 81 éve. Én ismertem ezt az utcát, amikor még egészen másként nézett ki. A háború alatt itt élelmezési központ volt, innen vittük az ebédet – árulta el Radics András.

Az időközben leromlott állapotú sorházat még karácsony előtt kezdték elbontani, a helyén egy új óvoda épül. – Régen volt már új óvoda, a régieket újították fel, én úgy tudom. Örülök neki, hogy a városunk fejlődik, szépül. Hogy lesznek gyerekek. Lesz nekik biztos helyük, a szülők pedig nyugodtan elmehetnek dolgozni – nyilatkozta Csoknyai Mónika. A Kálvin téri templommal szembeni telket a református egyházközség vásárolta meg, amely az országos egyház pályázatán nyert csaknem félmilliárd forintot új óvoda létesítésére.

Az intézménybe, amelyet még az idén átadnak, felekezeti hovatartozástól függetlenül lehet a gyerekeket beíratni. A szándéknyilatkozatokat már várja az egyházközség, amely a részletekről a tervek szerint februárban fórumot tart. – Elkészítettük azokat a dokumentumokat, amelyek szükségesek az óvoda létesítéséhez és elindításához, így az óvodapedagógiai programot, a szervezeti és működési szabályzatot, a házirendet és az alapító okiratot. A presbitérium meghozta a megfelelő határozatokat, most szakértés alatt vannak ezek a dokumentumok – mondta Hella Ferenc református lelkipásztor. Zala első református óvodájának munkálataival, így a régi sorház elbontásával és az új intézmény tervezésével helyi szakembereket bíztak meg. Az alapkőletétel február 7-én 16 órakor lesz, az eseményen Steinbach József, a Dunántúli Református Egyházkerület püspöke is részt vesz.

Galéria
további friss hírek
19
jan.
18:00
1
NAGYKANIZSA
Holle anyó a Batyu Színház előadásában
19
jan.
18:00
1
18
jan.
18:20
1
Nagykanizsa
Kerámiák Tündérországban kiállításmegnyitó
18
jan.
18:00
1
Nagykanizsa
Kiállítás nyílt a HSMK-ban a rendszerváltoztatásról
17
jan.
18:10
1
Nagykanizsa
Holokauszt-kiállítás nyílt a Cserháti-iskolában
17
jan.
18:00
1
Nagykanizsa
Szabadics kupa elődöntő mérkőzés
17
jan.
18:00
1
Nagykanizsa
Szabadics kupa elődöntő mérkőzés
17
jan.
15:09
4
Nagykanizsa
Kanizsán járt délelőtt a Giro olaszországi fő szervezőcégének logisztikai vezetője és a Nemzeti Sportügynökség képviselője.
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
07:40
Sztárportré: Sebestyén Péter
08:10
Info blokk, benne Napi Kanizsa, Kommentár nélkül
08:20
A szenátor fodrásza
09:10
Szombathelyi Árpád: Az alkotó nyugalma
10:00
Info blokk, benne Napi Kanizsa, Kommentár nélkül
10:10
Lapozó
12:00
Sztárportré: Sebestyén Péter
12:30
A szenátor fodrásza
13:20
Lapozó
18:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet
18:30
19:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet, Egészségügyi percek
19:35
20:05
Vonal felett
21:15
21:45
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet, Egészségügyi percek
22:20
Lapozó
híradó 2020.01.17

KOMOLY FELKÉSZÜLÉST IGÉNYEL – május 11-én érkezik Kanizsára a Giro d’Italia mezőnye, a szervezők képviselői ma is a városban jártak 

LIGETVÁROSI SZEMLE – a szakemberek a kiadatlan bárlakások és az illegális hulladéklerakás miatt nézték meg a helyszíneket 

TUDÁS- ÉS TAPASZTALATCSERE – kétnapos konferencián segíti a mintegy 280 tag együttműködését a Zalai Falvakért Egyesület

ENYHE TÉL – a gazdálkodók a kártevők megmaradásától és a talaj csapadék-utánpótlásának hiányától tartanak

FUTSAL DIÁKOLIMPIA – a hazai pálya ellenére sem sikerült a BLG csapatának bejutni az országos döntőbe, de a regionális harmadik hely is elismerésre méltó teljesítmény

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu