+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Hamarosan leteszik Nagykanizsa legújabb óvodájának az alapkövét
2020. január 14. kedd 14:33
Hamarosan leteszik Nagykanizsa legújabb óvodájának az alapkövét
A református egyházközség pályázaton nyert támogatást az intézményre.
Nagykanizsa

Hamarosan leteszik Nagykanizsa legújabb óvodájának az alapkövét. A református egyházközség pályázaton nyert támogatást az intézményre. A régi sorház elbontásával nemsokára elkezdődnek az építési munkálatok a Rozgonyi és a Hunyadi utca kereszteződésében található, immár üres telken. 

Forgatás közben is megszólította operatőr kollégánkat egy-egy járókelő, aki arról érdeklődött, mit építenek a Rozgonyi és a Hunyadi utca kereszteződésében. – Elég régi épület volt, azt gondoltuk, hogy lesz valami helyette. Azt nem tudom, hogy mi lesz, de igazából nem is néztem utána – fogalmazott Kovácsné Tünde. A Rozgonyi utca 27. szám alatt korábban az úgynevezett Leber-ház állt, amelyet tulajdonosa, Leber Ignác cipész után neveztek így. Később iskolaként, óvodaként, népkonyhaként, aztán lakásként funkcionált. – Én itt születtem, két házzal odébb, 81 éve. Én ismertem ezt az utcát, amikor még egészen másként nézett ki. A háború alatt itt élelmezési központ volt, innen vittük az ebédet – árulta el Radics András.

Az időközben leromlott állapotú sorházat még karácsony előtt kezdték elbontani, a helyén egy új óvoda épül. – Régen volt már új óvoda, a régieket újították fel, én úgy tudom. Örülök neki, hogy a városunk fejlődik, szépül. Hogy lesznek gyerekek. Lesz nekik biztos helyük, a szülők pedig nyugodtan elmehetnek dolgozni – nyilatkozta Csoknyai Mónika. A Kálvin téri templommal szembeni telket a református egyházközség vásárolta meg, amely az országos egyház pályázatán nyert csaknem félmilliárd forintot új óvoda létesítésére.

Az intézménybe, amelyet még az idén átadnak, felekezeti hovatartozástól függetlenül lehet a gyerekeket beíratni. A szándéknyilatkozatokat már várja az egyházközség, amely a részletekről a tervek szerint februárban fórumot tart. – Elkészítettük azokat a dokumentumokat, amelyek szükségesek az óvoda létesítéséhez és elindításához, így az óvodapedagógiai programot, a szervezeti és működési szabályzatot, a házirendet és az alapító okiratot. A presbitérium meghozta a megfelelő határozatokat, most szakértés alatt vannak ezek a dokumentumok – mondta Hella Ferenc református lelkipásztor. Zala első református óvodájának munkálataival, így a régi sorház elbontásával és az új intézmény tervezésével helyi szakembereket bíztak meg. Az alapkőletétel február 7-én 16 órakor lesz, az eseményen Steinbach József, a Dunántúli Református Egyházkerület püspöke is részt vesz.

Galéria
további friss hírek
29
máj.
18:00
1
Nagykanizsa
Edzésben az FC Nagykanizsa
29
máj.
18:00
1
Nagykanizsa
Óvodai élet Kanizsán
29
máj.
17:52
4
Zalakaros
A koronavírus-járvány miatt ugyan 4 hetet csúszott a szezonkezdés, de így sem számítanak rossz idényre a közeli fürdővárosban.
29
máj.
17:20
4
Nagykanizsa
A tagok a tavalyi évet a korábbiaknál sikeresebb esztendőként értékelték és hasonló folytatásban bíznak az előttük álló időszakban.
29
máj.
17:16
4
Nagykanizsa
Az illatos, nagy virágokat hozó növény idén is betartotta a hagyományt és éppen a Szentlélek kiáradásának ünnepén mutatja legszebb arcát.
29
máj.
17:08
4
Nagykanizsa
Kigyulladt egy autóban felejtett kézfertőtlenítő a napokban az Amerikai Egyesült Államokban.
Kigyulladt egy autóban felejtett kézfertőtlenítő a napokban az Amerikai Egyesült Államokban. Bár a hazai forgalomban lévő szerek nem tartalmaznak akkora számban alkoholt, mint a tengerentúliak, de a szakemberek szerint nem árt figyelni a..tovább olvasom
29
máj.
16:45
4
Nagykanizsa
Két új klippel is jelentkezett az elmúlt időszakban a Napsugár Együttes.
Két új klippel is jelentkezett az elmúlt időszakban a Napsugár Együttes. A kanizsai gyermekzenekarnak sem volt könnyű az elmúlt időszak, de a karantén alatt sem tétlenkedtek. Nem vagyunk borúlátóak, reméljünk hamarosan..tovább olvasom
29
máj.
16:24
4
Becsehely
A projekt részeként a fogyatékkal élők, a pszichiátriai, illetve szenvedélybetegek számára kettő 12 férőhelyes lakóépületet és egy szolgáltatóközpontot alakítanak ki a dél-zalai településen.
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
03:00
Info blokk, benne Napi Kanizsa, Kommentár nélkül
03:10
Lapozó
06:30
Info blokk, benne Napi Kanizsa, Kommentár nélkül
06:40
Múlt-kor
07:10
Mézes pajtás
07:40
Info blokk, benne Napi Kanizsa, Kommentár nélkül
07:50
Tóték – tragikomédia a Mozaik Társulat előadásában
09:30
Info blokk, benne Napi Kanizsa, Kommentár nélkül
09:40
Lapozó
12:00
Múlt-kor
12:30
Heti Híradóink
13:45
14:15
Kommentár nélkül – heti válogatás
14:45
15:15
Napi Kanizsa - újranéző
15:45
16:15
Lapozó
18:00
Info blokk, benne Napi Kanizsa, Kommentár nélkül
18:10
Szentmise/Istentisztelet
19:10
Sztárportré: Auguszt Bárió
19:40
Info blokk, benne Napi Kanizsa, Kommentár nélkül
19:50
Hidas Frigyes – az „utolsó magyar romantikus” zeneszerző
20:40
Cápák a keresőmben
21:30
Info blokk, benne Napi Kanizsa, Kommentár nélkül
21:40
Lapozó
híradó 2020.05.29

BEZÁRT A DKG – Az utolsó hónapokban mindössze 80 ember maradt állományban az egykor 2000 főnek is munkát biztosító vállalatban.  

ÉRTÉKELŐ – Közgyűlést tartott a Nagykanizsai Városvédő Egyesület

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu