+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Az Éljen VárosuNk! Egyesület erődemonstrációjaként értékelte a közgyűlést Balogh László
2019. november 29. péntek 15:37
Az Éljen VárosuNk! Egyesület erődemonstrációjaként értékelte a közgyűlést Balogh László
A városvezető elmondta: bár polgármesteri jogkörét megkurtították, ő – a demokratikus játékszabályokat továbbra is betartva – folytatja a rá bízott munkát.
Nagykanizsa

A többségbe került Éljen VárosuNk! Egyesület erődemonstrációjaként jellemezte a tegnapi közgyűlést Balogh László polgármester. A hatórás tanácskozás utáni sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: bár polgármesteri jogkörét megkurtították, ő – a demokratikus játékszabályokat továbbra is betartva – folytatja a rá bízott munkát. Kifogásolta ugyanakkor, hogy fontos kérdésekben születtek gyors, és szerinte meggondolatlan döntések. Mint mondta, bízik abban, hogy a közgyűlések a jövőben nem az erőfitogtatásról, hanem Nagykanizsáról, a kanizsaiak érdekeiről szólnak majd.

– Egyféle erődemonstrációt láttunk, amely során – és vállalom az erős kifejezést, mert valóban így gondolom – botránypolitizálás történt. Visszaéltek oly módon a hatalmukkal a másik oldalon, hogy kontrollálatlanságot vittek a közgyűlés életébe. Szóbeli előterjesztések kaptak az SZMSZ-ben olyan lehetőséget, amellyel operálva, és a múltbeli sérelmeket visszafordítva történtek döntések. Természetesen polgármesterként ezeket a döntéseket tudomásul veszem, és ennek megfelelően fogok tevékenykedni, már ma este, amikor a nyolc leváltott cégvezetőt értesítem, akit tulajdonképpen azonnali hatállyal leváltottak – fogalmazott a polgármester.

 

Galéria
további friss hírek
05
dec.
16:03
4
Nagykanizsa
A Nemadomfel Együttes lépett fel a tegnapi programon, a formációban kivétel nélkül sérült emberek a szólisták.
A csapat rutinos zenészekkel, valamint professzionális hang- és fénytechnikával dolgozik, repertoárjában saját szerzemények és klasszikus slágerek is szerepelnek. Az együttes telt ház előtt lépett színpadra. - ..tovább olvasom
05
dec.
16:02
4
Szepetnek
A szepetneki páros tornán a házigazda klub, a Cserszegtomaji SK és a Zemplén SE összesen 41 utánpótláskorú versenyzője vett részt.
05
dec.
15:56
4
Nagykanizsa
A leendő elsősök és szüleik az intézmény tanítóival is megismerkedhettek a Mikulás-napi rendezvényen.
Manók, varázslók, ajándékok és kézműves-foglalkozás várta az ovisokat tegnap a Zrínyi-iskolában. A leendő elsősök és szüleik az intézmény tanítóival is megismerkedhettek a Mikulás-napi..tovább olvasom
05
dec.
15:48
1
Nagykanizsa
Fogyatékkal élők világnapja
05
dec.
15:47
4
Csapi
Az intézmény tanulói a mindennapjaikhoz és a tanuláshoz szükséges eszközöket kaptak két zalai szervezet együttműködésének köszönhetően.
05
dec.
15:45
4
Nagykanizsa
Dokumentumkiállítás nyílt a HSMK-ban.
A tárlaton nemcsak az Inkey család rövid történetét ismerhetik meg az érdeklődők, hanem azokat a helyszíneket is, ahol valaha a család tagjai éltek, gazdálkodtak. A kiállítás létrejötte a Palini Inkey..tovább olvasom
05
dec.
15:42
4
Nagykanizsa
A beszámolóban elhangzott, a klub képviseltette magát minden honvédelmi és városi megemlékezésen Nagykanizsán, a tagsággal folyamatos volt a kapcsolattartás idén is.
05
dec.
15:34
4
Nagykanizsa
Az építőipari kivitelezések legvitatottabb momentumairól tartott tájékoztató előadást a Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara.
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
20:50
Sztárportré: Gór Nagy Mária
21:20
21:50
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, honvedelem.hu, Üzenet
22:25
Lapozó
híradó 2019.12.05

ÖNZETEN SEGÍTSÉG – annyi adomány érkezett a csapi iskolába, hogy még a település hátrányos helyzetű lakóinak is jut belőle 

NEMADOMFEL – különleges koncertet hallhatott a kanizsai közönség, az együttes szólistái kivétel nélkül sérült előadók A VALÓS

PROBLÉMÁKRÓL SZÓLT – a kamara rendezvényén az építőipar legvitatottabb helyzeteiről volt szó

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu