+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Nagykanizsára érkezett a piarista rend generálisa
2019. október 18. péntek 14:48
Nagykanizsára érkezett a piarista rend generálisa
A rend legfőbb elöljárója hatévente felkeresi a világ negyven országában található összes piarista intézményt.
Nagykanizsa

Hiteles példaképekre van a leginkább szüksége a fiataloknak – ezt Pedro Aguado, a piarista rend generálisa mondta nagykanizsai látogatásán. A rend legfőbb elöljárója hatévente felkeresi a világ negyven országában található összes piarista intézményt. A generális atya ezeket a napokat Magyarországon tölti. 

A nagykanizsai Piarista-iskola udvarán köszöntötte Pedro Aguado atya az óvodásokat, a diákokat és a pedagógusokat. A piarista rend generálisa arra biztatta a gyerekeket: álmaik és terveik megvalósításához tudniuk és érezniük kell, hogy Isten szereti őket, és mellettük lesz a nehézségek idején is.

A gimnazistákat és a felnőtteket pedig emlékeztette: a kisebbek számára ők mutatnak példát, ezért cselekedeteiknek jónak, hitelesnek kell lenniük. – A diákoknak leginkább arra van szükségük, hogy olyan nevelők, tanárok legyenek előttük, akikre igazán felnézhetnek, akik nemcsak a szavaikkal, hanem a tetteikkel is példát mutatnak a fiatalabb generációknak – mondta el Pedro Aguado, a piarista rend generálisa.

A generális atya harmadik alkalommal járt Nagykanizsán. Az óvodások, az általános iskolások és a gimnazisták rajzzal köszöntötték, majd a program beszélgetéssel, ismerkedéssel folytatódott. – Igyekeztünk minél jobban végiggondolni, hogy melyek azok a csoportok, amelyeknek a legfontosabb lenne, hogy találkozhassanak vele. A közösségi szolgálatos diákjainkat választottuk ki erre, a tizedik osztályosokat, utána az alsó tagozatot, mivel nekik ma amúgy is lenne diákmiséjük, utána a Kalazancius Mozgalom tagjait, akik az iskolánk ifjúsági lelkiségi csoportját alkotják, majd ebéd után találkozik a teljes tantestülettel – fogalmazott Böszörményi Géza, a Piarista-iskola igazgatója.

Pedro Aguado nagykanizsai látogatása során megismerte egyebek mellett a Tevékeny Szeretet Iskolája nevű programot, a gyerekek közösségi munkájukról meséltek neki. A generális atya körútja Szegeden, Mosonmagyaróváron és Sátoraljaújhelyen, majd Romániában folytatódik.

Galéria
további friss hírek
03
júl.
18:00
1
Nagykanizsa
Csiky Gergely Színház Erkélyből Páholy program Nagykanizsán
03
júl.
17:39
1
Nagykanizsa
Városnézés, örömfagyizás
03
júl.
16:10
4
Nagykanizsa
Az interneten már lehetett találkozni a felvételekkel.
Az interneten már lehetett találkozni a felvételekkel – a közvéleményt azóta is lázban tartja a kérdés: vajon ufójelenségnek vagy csak egy gyerekcsínynek köszönhető a 26 méter átmérőjű..tovább olvasom
03
júl.
15:42
1
Nagykanizsa
49 fővel nőtt az új koronavírussal fertőzöttek száma Magyarországon az elmúlt 7 napban.
49 fővel nőtt az új koronavírussal fertőzöttek száma Magyarországon az elmúlt 7 napban. Hazánkban még mindig kedvezőek a járványügyi adatok, ez azonban nem mondható el a világ számos országára. Több..tovább olvasom
03
júl.
15:39
4
Nagykanizsa
Az NB III-ban szereplő labdarúgók nem sokat pihentek, hiszen a félbeszakított szezon miatt három hete még szintentartó-edzést vezényelt Koller Zoltán.
03
júl.
15:13
4
Nagykanizsa
A helyi klímában is jól érzi magát az Ázsiából származó homoktövis.
A helyi klímában is jól érzi magát az Ázsiából származó homoktövis.  A kertészetekben is kapható növényt – melynek gyümölcse gyakorlatilag egy vitaminbomba – kevesen ismerik.   A..tovább olvasom
03
júl.
15:07
4
Nagykanizsa
Előadással várták tegnap az Erzsébet téren a kaposvári Csiky Gergely Színház társulatának tagjai a kanizsaiakat.
Előadással várták tegnap az Erzsébet téren a kaposvári Csiky Gergely Színház társulatának tagjai a kanizsaiakat. Az Erkélyből páholy program részeként Jack London Osztozkodás című egyfelvonásos..tovább olvasom
03
júl.
15:02
4
Nagykanizsa
A Zala Megyei Kereskedelmi és Iparkamara hatodik alkalommal rendezi meg a pályaorientációt segítő programot a 6. és 7. osztályos diákok számára.
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
21:25
Info blokk, benne Napi Kanizsa, Kommentár nélkül
21:35
Lapozó
híradó 2020.07.03

ÉLMÉNYÚT AZ IDŐSEKNEK – Kisvasutazással és fagylaltozással köszönte meg a lakók kitartását a kanizsai idősotthon vezetése 

VILLÁM, UFÓ VAGY GYEREKCSÍNY? – Gabonakör jelent meg tegnap Nagykanizsa határában  

ÚJRA ITTHON – Napi két edzéssel készül a versenyszezonra Molnár Flóra

partnereink
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu