+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Nagykanizsára érkezett a piarista rend generálisa
2019. október 18. péntek 14:48
Nagykanizsára érkezett a piarista rend generálisa
A rend legfőbb elöljárója hatévente felkeresi a világ negyven országában található összes piarista intézményt.
Nagykanizsa

Hiteles példaképekre van a leginkább szüksége a fiataloknak – ezt Pedro Aguado, a piarista rend generálisa mondta nagykanizsai látogatásán. A rend legfőbb elöljárója hatévente felkeresi a világ negyven országában található összes piarista intézményt. A generális atya ezeket a napokat Magyarországon tölti. 

A nagykanizsai Piarista-iskola udvarán köszöntötte Pedro Aguado atya az óvodásokat, a diákokat és a pedagógusokat. A piarista rend generálisa arra biztatta a gyerekeket: álmaik és terveik megvalósításához tudniuk és érezniük kell, hogy Isten szereti őket, és mellettük lesz a nehézségek idején is.

A gimnazistákat és a felnőtteket pedig emlékeztette: a kisebbek számára ők mutatnak példát, ezért cselekedeteiknek jónak, hitelesnek kell lenniük. – A diákoknak leginkább arra van szükségük, hogy olyan nevelők, tanárok legyenek előttük, akikre igazán felnézhetnek, akik nemcsak a szavaikkal, hanem a tetteikkel is példát mutatnak a fiatalabb generációknak – mondta el Pedro Aguado, a piarista rend generálisa.

A generális atya harmadik alkalommal járt Nagykanizsán. Az óvodások, az általános iskolások és a gimnazisták rajzzal köszöntötték, majd a program beszélgetéssel, ismerkedéssel folytatódott. – Igyekeztünk minél jobban végiggondolni, hogy melyek azok a csoportok, amelyeknek a legfontosabb lenne, hogy találkozhassanak vele. A közösségi szolgálatos diákjainkat választottuk ki erre, a tizedik osztályosokat, utána az alsó tagozatot, mivel nekik ma amúgy is lenne diákmiséjük, utána a Kalazancius Mozgalom tagjait, akik az iskolánk ifjúsági lelkiségi csoportját alkotják, majd ebéd után találkozik a teljes tantestülettel – fogalmazott Böszörményi Géza, a Piarista-iskola igazgatója.

Pedro Aguado nagykanizsai látogatása során megismerte egyebek mellett a Tevékeny Szeretet Iskolája nevű programot, a gyerekek közösségi munkájukról meséltek neki. A generális atya körútja Szegeden, Mosonmagyaróváron és Sátoraljaújhelyen, majd Romániában folytatódik.

Galéria
további friss hírek
01
ápr.
17:46
4
Szepetnek
Vérre a veszélyhelyzet idején is szükség van.
Példaértékű véradás volt tegnap Szepetneken – a következő napokban Kanizsán is számítanak a segítő kezekre. Vérre a veszélyhelyzet idején is szükség van, azonban a munkahelyeken nem tudják megszervezni..tovább olvasom
01
ápr.
17:44
4
Nagykanizsa
A Közút dolgozói videót készítettek.
Veletek vagyunk! - üzenik videójukban a Magyar Közút Nonprofit Zrt. munkatársai is mindazoknak, akik a frontvonalban állnak helyt a veszélyhelyzet idején. Mint közleményében a cég írja, dolgozói az egész..tovább olvasom
01
ápr.
17:42
4
Nagykanizsa
Az éjszakai fagyveszély miatt két részletben, tegnap este és ma délelőtt dolgoztak a szakemberek.
Elkezdődött Nagykanizsa közterületeinek fertőtlenítése. Az éjszakai fagyveszély miatt két részletben, tegnap este és ma délelőtt dolgoztak a szakemberek. Elsőként a város kezelésébe tartozó közutak,..tovább olvasom
01
ápr.
17:40
4
Nagykanizsa
Módosult a Magnetic Áruház nyitvatartása is.
Módosult a Magnetic Áruház nyitvatartása is. A koronavírus-járvány miatt a nagykanizsai üzlet hétfőtől péntekig 7 órától 16 óra 45 percig, szombaton 7 órától 15 óra 45 percig várja a..tovább olvasom
01
ápr.
17:38
1
Nagykanizsa
Április hatodikától ingyen utazhatnak az egészségügyi és szociális dolgozók a kanizsai helyi járatokon.
Április hatodikától ingyen utazhatnak az egészségügyi és szociális dolgozók a kanizsai helyi járatokon. Balogh László polgármester tegnap írta közösségi oldalán, arra kérte a Volánbusz..tovább olvasom
31
már.
18:37
3
Nagykanizsa
Megtévesztő e-mail-eket küldenek a rendőrség nevében.
A névvel és jelképekkel visszaélő levelekből az elmúlt napokban több cég és szerkesztőség is kapott. A rendőrség honlapján olvasható felhívás szerint az elektronikus levél valóban megtévesztő..tovább olvasom
31
már.
18:36
4
Nagykanizsa
Nem volt nehéz betartani a kéthetes önkéntes karantént, mondta a Híradónak egy külföldről hazatért kanizsai fiatal.
Akiket ismerek, akikről tudom, hogy kint voltak, 90 százalékban betartották – mondta a Híradónak Salamon Balázs, aki maga is kéthetes házi karanténban volt. A kanizsai fiatal a 14-ik, vagyis az utolsó napon adott telefonon interjút...tovább olvasom
31
már.
18:30
1
Nagykanizsa
A várható gazdasági világválságot szem előtt tartva alakul át a város költségvetése - írta közösségi oldalán a polgármester.
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
09:15