+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Kerékpáros edzőcsarnok épül Nagykanizsán
2018. július 11. szerda 16:16
Kerékpáros edzőcsarnok épül Nagykanizsán
Nagyszabású fejlesztéssel folytatódnak a kerékpáros beruházások Nagykanizsán: az országban itt is épül velodrom.
Nagykanizsa

Nagyszabású fejlesztéssel folytatódnak a kerékpáros beruházások Nagykanizsán: az országban Debrecen mellett itt épül velodrom. Ezt Révész Máriusz, az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos jelentette be ma a dél-zalai városban. A regionális központként is funkcionáló fedett körpályát verseny- és hobbikerékpárosok egyaránt használhatják majd.

2017-ben született kormányzati döntés arról, hogy a tervezett budapesti pályakerékpáros edzőcsarnok mellett két újabb velodromot építenek: egyet az ország keleti, egyet pedig a nyugati részében. – A 12 kerékpáros szakág többségének speciális infrastruktúrára van szüksége – valamilyen épített pályára, legyen szó BMX- vagy triál pályáról. A kerékpáros létesítmények közül a legkülönlegesebb a velodrom, amely két egyenesből és két erősen döntött, visszafordított kanyarból álló, jellemzően fábol épült pálya – magyarázta dr. Princzinger Péter, a Magyar Kerékpáros Szövetség elnöke.

A potenciális dunántúli helyszínek közt komoly versengés folyt a velodromért, mondta el ma Nagykanizsán az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos. – Nagykanizsa nyújtotta be a legfelkészültebb pályázatot, illetve itt szép hagyományai vannak a kerékpáros sportolásnak, ezért esett a választásunk erre a városra. Bízunk abban, hogy a velodrom nemcsak Nagykanizsát, hanem az egész régiót, sőt, az egész magyar kerékpározást szolgálja majd – fogalmazott Révész Máriusz.

A fedett kerékpáros körpálya a Modern Városok Program keretében létesítendő sport- és rendezvénycsarnok szomszédságában, azzal közös fejlesztésben épül fel, s hosszú távon azt várják tőle, hogy még több sportolót és turistát vonz Nagykanizsára és Muraföldére. – Több mint egy évtizede dolgozunk azon, hogy ebben a térségben a kerékpáros turizmus egyre népszerűbb legyen, és hála Istennek, komoly eredményeket értünk el e tekintetben. Egyre többen kerékpároznak, és nemcsak az itt élők közül: sokan direkt azért jönnek ide, hogy kerékpározással töltsenek el itt pár napot, vagy két keréken fedezzék fel ezt a vidéket – mutatott rá Cseresnyés Péter miniszterhelyettes, Nagykanizsa és a térség országgyűlési képviselője.

A regionális központként is funkcionáló fedett körpályát verseny- és hobbikerékpárosok egyaránt használhatják. Nagykanizsán egyébként hagyománya van a kerékpárversenyzésnek, emellett a város tagja a Kerékpárosbarát Települések Országos Szövetségének is. – Egyre többen kerékpároznak, és járnak biciklivel munkába, iskolába az emberek, hiszen egyre jobban a lehetőségek is. Az elmúlt időszakban több kilométernyi kerékpárút épült, de természetesen még vannak terveink, s ezt a folyamatot folytatni kell – hangsúlyozta Dénes Sándor polgármester.

Jelenleg a tervezői munkát készítik elő, az előzetes becslések szerint a beruházás értéke 2-3 milliárd forint lesz, a kivitelezés pedig várhatóan 2020-ban indul.

 

Galéria
további friss hírek
21
jan.
15:12
1
Nagykanizsa
Átadták a Zala Megyei Értéktár címeket
21
jan.
14:00
4
Nagykanizsa
Harmadik alkalommal rendezték meg a kanizsai tekések bálját.
Harmadik éve gyűlnek össze a kanizsai tekések és barátaik a farsangi időszakban. A szervezők szerint ezeken az alkalmakon is kiderül, hogy egyre többen érdeklődnek a sportág iránt, és így nő a támogatók száma is. A..tovább olvasom
21
jan.
13:56
4
Miklósfa
Átadták a Zala Megyei Érték címeket.
A Miklósfai Répafőző Fesztiválon adták át a Zala Megyei Érték címeket.  A Zala Megyei Értéktár Bizottság 15 kategóriában vett lajstromba úgynevezett „zalaikumokat”. Az okleveleket..tovább olvasom
21
jan.
13:55
4
Miklósfa
A farsangi fesztiválok sorát a miklósfai nyitja Nagykanizsán, amely ma már országosan ismert.
37-fajta ételt készítettek a versengő csapatok a 19. mikósfai répafőző fesztiválra. A városrész ma már országosan híres kerekrépája igazi különlegesség, hiszen itt a savanyításhoz nem ecetet,..tovább olvasom
21
jan.
13:50
4
Nagykanizsa
Díszgalambok, díszbaromfik és papagájok hangjától volt hangos a VOKE Kodály Zoltán Művelődési Ház.
Díszgalambok, díszbaromfik és papagájok hangjától volt hangos a VOKE Kodály Zoltán Művelődési Ház, ahol a Galambtenyésztők Egyesületének nagykanizsai csoportja 14. alkalommal rendezte meg..tovább olvasom
21
jan.
13:40
4
Nagykanizsa
A Honvéd Kaszinóban Micsinai Dominik színművével ünnepelték a magyar kultúra napját.
A Honvéd Kaszinó Diákszínpada Micsinai Dominik Bauer szonett című darabját mutatta be a magyar kultúra napja tiszteletére. A szerző most Budapesten tanul, korábban ő is rendszeresen színpadra állt a művészeti csoport..tovább olvasom
21
jan.
13:35
4
Nagykanizsa
A Krisztus-hívők egységéért imádkoznak világszerte ezekben a napokban.
A Krisztus-hívők egységéért imádkoznak világszerte ezekben a napokban. Nagykanizsán is megkezdődött az ökumenikus imahét, minden nap más templomban tartanak istentiszteletet a különböző gyülekezetek plébánosai..tovább olvasom
21
jan.
13:25
4
Kiskanizsa
Idén is a templom felújítására, szépítésére fordítják a kiskanizsai egyházközségi bál bevételét.
Idén is a templom felújítására, szépítésére fordítják a kiskanizsai egyházközségi bál bevételét. A Sarlós Boldogasszony Plébánia múlt hétvégén rendezte..tovább olvasom
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
03:15
Lapozó
06:30
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet, Egészségügyi percek
07:05
Egy falat kenyér és egy csipetnyi szó
07:35
08:05
Híradó
08:20
Oszmán előrenyomulás Kanizsa környékén a 16. században: dr. Sz. Simon Éva előadása
08:40
Mauritius, a kincses sziget (1. rész)
09:05
09:35
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet, Egészségügyi percek
10:10
Lapozó
12:00
Egy falat kenyér és egy csipetnyi szó
12:30
13:00
Oszmán előrenyomulás Kanizsa környékén a 16. században: dr. Sz. Simon Éva előadása
13:20
13:50
Lapozó
18:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, honvedelem.hu, Üzenet
18:35
19:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, honvedelem.hu, Üzenet
19:35
20:05
Mauritius, a kincses sziget (2. rész)
20:30
Híradó
20:45
Székely konyha
21:15
Balasport
21:45
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, honvedelem.hu, Üzenet
22:20
Lapozó
híradó 2019.01.21

FESZTIVÁLOZTAK – idén a fesztiválon adták át a megyei érték díjakat 

BÁL A DIÁKOKÉRT – a batthyánys fiatalokat segítik, támogatják a bevételből 

BAUER SZONETT – Micsinai Dominik darabjával köszöntötték a magyar kultúra napját

partnereink
NaGESZ
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsaii Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu