+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Elkezdődött a képzők képzése
2018. július 6. péntek 16:55
Elkezdődött a képzők képzése
A Családok Átmeneti Otthona és a Nagykanizsai Református Egyházközség az év elején indított el egy közös projektet, melyben az ökogazdálkodásra és önellátásra tanítanának meg nehéz helyzetben lévő embereket.
Nagykanizsa

Zöldség- és gyümölcstermesztésről, valamint állattartásról hallgatnak előadást a Nagykanizsai Református Egyházközség közösségi termében. A képzésen a Családok Átmeneti Otthonában dolgozók és más segítő szervezetek munkatársai vesznek részt, akik a megszerzett ismereteket a nehéz helyzetben lévő embereknek adják tovább. – Azt vettük észre, hogy a régi tudás már kikopott. Hiába van ott a földterület, hiába van ott a lehetőség, nem tudják hasznosítani az adottságokat, amikkel rendelkeznek ezek a területek. Ezért próbáljuk meg egy kicsit úgy formálni az ő szemléletüket, hogy legalább részben tudják az itt tanultakat alkalmazni és hasznosítani - nyilatkozta Hársfalvi-Gombos Viktória, a Családok Átmeneti Otthonának vezetője.

A résztvevők az elméleti képzés mellett gyakorlati tudást is kapnak, valamint kirándulásaik során hagyományos és ökogazdaságokat is felkeresnek. – Azt gondolom, hogy első hallásra picit furcsának tűnik, hogy „Micsoda ez az ökogazdálkodás?” és „Miről is szól?”, de látva a projekt elemeit, nagyon érdekes dolgokat tapasztalhatunk, és hasznos dolgokat tanulhatnak a résztvevők. A résztvevők arcán azt látom, hogy örömmel jönnek, lendülettel csinálják végig a programokat, képzéseket, amik minden nap vannak - fogalmazott Hella Ferenc református lelkipásztor.

A képzés várhatóan ősszel zárul.

Galéria
további friss hírek
19
nov.
16:39
4
Nagykanizsa
A városban és környékén azonban – a megye északibb és az ország távolabbi részeitől eltérően – nem hullott annyi hó, hogy megmaradt volna.
19
nov.
16:35
4
Nagykanizsa
A kiskanizsai templomban a vasárnapi szentmiséken emlékeztek meg a szegények segítőjéről.
A vasárnap reggeli szentmisén Nagy Vendel atya a Magyar Püspöki Konferencia körlevelét is felolvasta, amely szerint Szent Erzsébet ma is példa minden hívő számára: úgy élt, hogy nemcsak a családjára tudott gondolni,..tovább olvasom
19
nov.
16:29
4
Nagykanizsa
A kanizsai vízilabdások a rájátszásba vihető pontok miatt különösen fontos találkozót vívtak a hétvégén.
A hazai medencében rendezett összecsapáson az Eszterházy Károly ESC volt az ellenfél. Az egriek az YBL ellen elveszített mérkőzés után érkeztek Kanizsára, így mindkét fél számára nagy téttel..tovább olvasom
19
nov.
16:18
4
Nagykanizsa
Prima-díjas lett Lubics Szilvia, a Thúry Vitézlő Oskola közössége pedig különdíjat kapott a Zala Megyei Területi Prima Díj gálaestjén.
19
nov.
16:12
4
Bázakerettye
A Mura-program részeként működő, az önszervező közösségeket támogató projektről tartott előadást Cseresnyés Péter miniszteri biztos, országgyűlési képviselő Bázakerettyén.
19
nov.
15:55
2
Nagykanizsa
Ismét a győzelem útjára lépett az FC Nagykanizsa.
A mérkőzés előtt még két pozícióval megelőzte a közlekedési csapat a kisebb hullámvölgyben lévő kanizsai együttest. A találkozót nagy elánnal kezdte az FC Nagykanizsa, már az első percben megszerezhette volna..tovább olvasom
19
nov.
15:51
4
Nagykanizsa
A Móricz Zsigmond Művelődési Házban zenészek, együttesek és iskolai csoportok mutatkoztak be.
Számtalan fénykép tanúskodik arról, milyen aktívan is telt a DRVSZ megalapítása óta eltelt 16 év. A fotókból kiállítás is nyílt a Dunántúli Roma Találkozón, amely a..tovább olvasom
19
nov.
15:45
4
Nagykanizsa
A negyedik osztályos gyerekeket, valamint szüleiket várták nyílt napra a Batthyány Lajos Gimnáziumba szombaton.
Az intézményben 1991 óta működik sikerrel a nyolcosztályos gimnáziumi képzés – az ennek keretében történő oktatói-nevelői munka mellett a felvételi eljárás menetéről is..tovább olvasom
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
19:30
Kukkantó
20:00
KVSE – Eger OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés
21:00
21:30
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet
22:00
Lapozó
híradó 2018.11.16

600 tonna síkosságmentesítő anyag – felkészült a télre a városi szolgáltató, a szakemberek felszerelték a járművekre a tolólapokat és sószórókat is 

Segítség a pályaválasztásban – Kanizsán is bemutatta a pedagógiai szakszolgálat az Osztályfőnöki információs programfüzetet 

Megnyitás – elkezdődött a városi egyéni sakkbajnokság, a megmérettetésre 22 játékos nevezett

partnereink
NaGESZ
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsaii Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu