Bemutatták a Kanizsai Antológia legújabb, 18. kötetét, valamint a Csónakázó-tó múltjáról, jelenéről és jövőjéről szóló kiadványt tegnap délután a Halis István Városi Könyvtárban.
Nagykorú lett a Kanizsai Antológia, idén már a 18. kötet jelent meg. – A mi kiadványunk immár saját lábra állt. Megerősödött, s szinte kanizsaikum lett belőle, mert más, hozzánk hasonló városban ritka az irodalmár alkotók egy négyzetméterre jutó ily magas száma – mondta Balogh László, a humán bizottság elnöke.
A kötet szerkesztői: Lehota M. János és Kardos Ferenc csaknem ötven alkotótól válogattak lírai és prózai munkákat. Dr. Rontó Attila, az előző évhez hasonlóan, idén is a Nagykanizsáról indult, és Amerikában világhírűvé vált zeneszerzőről, Sigmund Rombergről írt egy novellát. – Barátommal, Halmos Ildikóval beszélgettünk. Mondtam neki, hogy nagyon szeretem Barbara Streisandot, mire azt válaszolta, hogy van egy Nagykanizsáról elszármazott zeneszerző, akinek a számait énekli Streisand. Én ezt akkor nem is akartam elhinni. Beütöttem a keresőbe Romberg nevét, és nagyon sok szerzeményét megtaláltam. Nagyon megtetszett a munkássága, ugyanakkor furcsának találtam, hogy azelőtt még soha nem hallottam róla – árulta el.
A rendezvényen bemutatták dr. Papp Attila könyvét, amely a Csónakázó-tó múltját, jelenét és jövőjét dolgozza fel. A szerző egy évvel ezelőtt közzétett felhívására többen is jelentkeztek, akik tudtak valamit a tó történetéről. – Ők mondtak el érdekesebbnél érdekesebb történeteket, nagyjából olyanokat, amikről eddig még nem sokan hallottak. Például, hogy hogyan keletkezett a sziget, vagy hogyan kellett felrobbantani a hidat, ami a Bakónaki-patak fölött ívelt át, mielőtt elárasztották volna a tavat. Nagyon érdekes információkat lehet megtudni ennek az öt embernek az elbeszéléséből – fogalmazott a Csónakázó tó: múlt, jelen, jövő… című könyv írója. A kötetben újságcikkek is olvashatók, de a szerző a város vezetőit is faggatta a Csónakázó-tóval kapcsolatos jövőbeli tervekről.