+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / A gelsei lett 2018 önkéntes tűzoltó egyesülete
2019. február 27. szerda 16:51
A gelsei lett 2018 önkéntes tűzoltó egyesülete
Az elismerést Baján Sándor parancsnok és Egri Gyula tűzoltó ezredes, Zala megyei igazgató vette át február elején.
Gelse

Itt látható az a beépített szivattyú, amiről beszéltünk, különböző kezelőszervekkel. Ezt aki végzettséget, képesítést szerzett rá – ugye sofőrök kezelik a szivattyút, nekik kell tudni, hogy melyik karral és kapcsolóval mit, hogyan kell állítani – Hajmás Gábor, a Gelsei Önkéntes Tűzoltó Egyesület alapító tagja mutatta be a csapat legújabb gépjárműfecskendőjét. A szervezet pályázati úton, valamint különböző támogatásoknak köszönhetően folyamatosan fejlődik. Az új tűzoltó szertár építése a végéhez közeledik. Az 1883-ban alapított, majd 2008-ban újjáalakult egyesület példaértékű munkáját a közelmúltban országosan is elismerték. - Egy hónapja kaptuk a hírt, hogy az egyesületünket választották 2018-ban az év tűzoltó egyesületének. Nagyon meglepődtünk, nem vártuk. Hallottuk ugyan, hogy vannak ilyen elismerések, de nem gondoltuk volna, hogy ebből a csaknem 600 egyesületből épp mi fogjuk megkapni ezt az elismerést – mondta el Baján Sándor a Gelsei Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnöke.

A 22 fős egyesület tagjai közül hárman hivatásos tűzoltók, köztük Hajmás Gábor is, aki a szervezet mentora. Az önállóan beavatkozó egyesületeknél a mentor a szakmaiságért felel. Hajmás Gábor szerint a gelsei önkéntesek rendkívül elkötelezettek. -  Mivel ez egy alulról szerveződött egyesület, az az összetartás, ami a kezdetektől megvan közöttünk, a mai napig megvan. Tehát nemcsak a településért, hanem egymásért is megpróbálunk tenni. És az a közösség, ami kialakult, saját magát viszi előre ezután is – fogalmazott Hajmás Gábor az egyesület alapító tagja. A gelsei önkéntesek 2015 óta önálló beavatkozó egységként saját településük mellett a környező öt község tűzvédelmét is ellátják. Fennállásuk óta avar- és bozóttüzekhez vonultak a legtöbb esetben, de beavatkoztak lakástüzeknél, közreműködtek műszaki mentésnél, illetve viharok utáni kárelhárításból is kivették a részüket.

Galéria
további friss hírek
18
már.
20:00
1
Nagykanizsa
Kamarakoncerttel ért véget a Kanizsai Esték
18
már.
18:27
1
Nagykanizsa
Óvodát épít a Nagykanizsai Református Egyházközség
18
már.
15:51
4
Nagykanizsa
Az NB I/B-s kézilabdacsapat a tabella negyedik helyén álló Szigetszentmiklósi KSK-t fogadta.
A mérkőzés egyenlő erők küzdelmét hozta, bár a szünetre vendégelőnnyel vonulhattak a csapatok, játékban nem maradt alul a TUNGSRAM. Gazdag Tibor együttese a második játékrészben még bátrabb..tovább olvasom
18
már.
15:48
4
Dunaharaszti
Kikapott az FC Nagykanizsa.
Barna László együttese nem kezdte rosszul a tavaszi szezont, az NB III Nyugati csoportjában szereplő gárda 4 pontot szerzett az idei első két fordulóban. Az újonc gárda most is esélyesként utazott a Dunaharaszti MTK-hoz, hiszen a..tovább olvasom
18
már.
15:45
4
Nagykanizsa
Kanizsai művészek, szakemberek munkáját ismerték el március 15. alkalmából.
Járási Ildikó iparművész a több évtizedes művészi pályája során a tűzzománc-technika különféle alkalmazásaival létrehozott alkotásaiért Magyar Arany Érdemkeresztet kapott. Torma Roland..tovább olvasom
18
már.
15:33
4
Nagykanizsa
Zászlófelvonással, ünnepi műsorral, koszorúzással valamint esti fáklyás sétával emlékeztek az 1848–49-es forradalom és szabadságharcra.
18
már.
15:23
4
Letenye
Az átkelőhelyet a Mura-híd lezárása miatt tartják hónapokig lezárva.
A munkálatok ideje alatt minden járművet, a személy- és teherautókat, valamint az autóbuszokat is az autópálya-átkelőre terelik. Ahogyan arról korábban már hírt adtunk, a tervek szerint július 31-ig lesz..tovább olvasom
18
már.
15:16
4
Nagykanizsa
A Kanizsai Futóklub tagjai is csatlakoztak a megmozduláshoz.
Az össznépi futáshoz, amelynek védnöke idén is Lubics Szilvia kanizsai ultramaratonista, március 24-ig lehet csatlakozni. Ehhez mindössze regisztrálni kell a kezdeményezés honlapján, és feltölteni a megtett távot, hiszen..tovább olvasom
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
06:30
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet, Egészségügyi percek
07:05
Egy falat kenyér és egy csipetnyi szó
07:35
08:05
Híradó
08:20
Tungsram SE Nagykanizsa – Szigetszentmiklósi KSK NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés
09:40
10:10
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet, Egészségügyi percek
10:45
Lapozó
12:00
Egy falat kenyér és egy csipetnyi szó
12:30
13:00
Tungsram SE Nagykanizsa – Szigetszentmiklósi KSK NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés
14:20
14:50
Lapozó
18:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, honvedelem.hu, Üzenet
18:35
19:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, honvedelem.hu, Üzenet
19:35
20:05
Épí-tech
20:35
Híradó
20:50
Látogató
21:20
21:50
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, honvedelem.hu, Üzenet
22:25
Lapozó
híradó 2019.03.18

ÜZENET A MÁNAK – ünnepi programsorozattal emlékezett meg Kanizsa az 1848–49-es forradalom és szabadságharcról 

KITÜNTETÉSEK – Kanizsai művészek, szakemberek munkáját is elismerték március 15-e alkalmából

ZENÉVEL ÉRT VÉGET – koncerttel fejeződött be a 20 éves Kanizsai Esték idei programsorozata

partnereink
NaGESZ
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsaii Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu