+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Elkezdődött az Adventi Esték
2018. december 14. péntek 15:49
Elkezdődött az Adventi Esték
A programsorozaton a közelgő ünnepekre készítik fel a híveket.
Nagykanizsa

A tegnapi alkalmon az adventi időszak fő értékeiről szólt Kacsora Szabolcs magyaratádi lelkész.  A Nagykanizsai Református Egyházközség már negyedik alkalommal szervezte meg a sorozatot. A lelki feltöltődést szolgálja a ma már hagyományosnak mondható programsorozat, hiszen már negyedik alkalommal rendezi meg a Nagykanizsai Református Egyházközség.  – Évekkel ezelőtt elkezdtük ezeket az Adventi Estéket, ami arról szól, hogy nem a megszokott, helyi lelkipásztorok szolgálnak, hanem úgy készülünk ebben az adventben a karácsony szent ünnepére, hogy valamelyik adventi hétvégét kiválasztjuk, és néhány este vendég lelkipásztorok szolgálnak –   mondta el Hella Ferenc református lelkipásztor.

A programsorozat első vendége Kacsora Szabolcs volt. A magyaratádi lelkész az adventi időszak fő értékeiről: az örömről, a szeretetről és a békességről beszélt. – Én azt gondolom, hogy azért fontos, mert a hit egy közösségben is megélhető dolog, és nekünk, reformátusoknak újra vissza kell találunk az adventnek a lényegéhez, hogy várakozzunk. Advent a várakozásnak az ünnepe, pontosabban az Úr eljövetelének ünnepe, hogy valóban megérkezzen a szívünkbe, a családi otthonunkba és ide, ebbe a közösségi terembe és a templomba is a megszületett Jézus – hangsúlyozta Kacsora Szabolcs református lelkész. Ma este Győri-Daniné Tóth Anett, balatonszabadi lelkipásztor lesz a vendég. Az Adventi Esték sorozatot szombaton zárják, akkor Jakab László Tibor, nagyatádi lelkipásztor gondolatait ismerhetik meg a hívek.   

Galéria
további friss hírek
17
jún.
11:01
1
Nagykanizsa
Emlékezés a Nagykanizsáról és környékéről történt bevagonírozásokra
17
jún.
10:59
1
Nagykanizsa
Republic koncert a Sörfesztiválon
16
jún.
18:38
1
Nagykanizsa
Ünnepi könyvhét Nagykanizsán
16
jún.
18:36
1
Nagykanizsa
Piarista flashmob az Erzsébet téren
15
jún.
18:20
1
Kerkaszentkirály
A letenyei járás pedagógusait köszöntötték
15
jún.
18:20
1
Semjénháza
Semjénháza All Star - Fradi Öregfiúk
14
jún.
18:36
1
Nagykanizsa
Piarista gála
14
jún.
18:25
1
Nagykanizsa
Két napig sör folyik az Erzsébet téren
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
13:00
Lapozó
18:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet
18:30
Egy falat kenyér és egy csipetnyi szó
19:00
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet, Egészségügyi percek
19:35
20:05
Látogató
20:35
Híradó
20:50
Néptánc gála a Misina Néptáncegyüttes előadásában
21:20
21:50
Info blokk, benne Híradó, Időjárás, Napi Kanizsa, Kommentár nélkül, Üzenet, Egészségügyi percek
22:25
Lapozó
híradó 2019.06.14

Sör, zene és jókedv - megkezdődött a 8. Kanizsai Sörfesztivál 

Könyvhét, minden korosztálynak - bemutatók, találkozások, játékok 

Gyémántos marketing - elismerték a karosi marketing kampányokat

partnereink
NaGESZ
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsai Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu