+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Elkezdődött az Adventi Esték
2018. december 14. péntek 15:49
Elkezdődött az Adventi Esték
A programsorozaton a közelgő ünnepekre készítik fel a híveket.
Nagykanizsa

A tegnapi alkalmon az adventi időszak fő értékeiről szólt Kacsora Szabolcs magyaratádi lelkész.  A Nagykanizsai Református Egyházközség már negyedik alkalommal szervezte meg a sorozatot. A lelki feltöltődést szolgálja a ma már hagyományosnak mondható programsorozat, hiszen már negyedik alkalommal rendezi meg a Nagykanizsai Református Egyházközség.  – Évekkel ezelőtt elkezdtük ezeket az Adventi Estéket, ami arról szól, hogy nem a megszokott, helyi lelkipásztorok szolgálnak, hanem úgy készülünk ebben az adventben a karácsony szent ünnepére, hogy valamelyik adventi hétvégét kiválasztjuk, és néhány este vendég lelkipásztorok szolgálnak –   mondta el Hella Ferenc református lelkipásztor.

A programsorozat első vendége Kacsora Szabolcs volt. A magyaratádi lelkész az adventi időszak fő értékeiről: az örömről, a szeretetről és a békességről beszélt. – Én azt gondolom, hogy azért fontos, mert a hit egy közösségben is megélhető dolog, és nekünk, reformátusoknak újra vissza kell találunk az adventnek a lényegéhez, hogy várakozzunk. Advent a várakozásnak az ünnepe, pontosabban az Úr eljövetelének ünnepe, hogy valóban megérkezzen a szívünkbe, a családi otthonunkba és ide, ebbe a közösségi terembe és a templomba is a megszületett Jézus – hangsúlyozta Kacsora Szabolcs református lelkész. Ma este Győri-Daniné Tóth Anett, balatonszabadi lelkipásztor lesz a vendég. Az Adventi Esték sorozatot szombaton zárják, akkor Jakab László Tibor, nagyatádi lelkipásztor gondolatait ismerhetik meg a hívek.   

Galéria
további friss hírek
23
jan.
20:00
1
Nagykanizsa
Móka a hóban
23
jan.
18:11
1
Nagykanizsa
Megnyílt a 25 éves Szövő Műhely kiállítása a HSMK-ban
23
jan.
17:35
2
Nagykanizsa
Élményalapú programokkal segíti a gyerekek környezettudatos nevelését a Kaán Károly Környezetvédelmi Egyesület új projektje.
23
jan.
17:31
4
Nagykanizsa
A cég közleményéből az is kiderül, hogyan lehet a csalók üzeneteit megkülönböztetni a valódiaktól.
Az elmúlt időszakban több ügyfélnek is a szolgáltató elektronikus számlaértesítőihez hasonló e-maileket küldtek ismeretlenek az E.ON nevében. A megtévesztő üzenetekben a támadók arra..tovább olvasom
23
jan.
17:22
4
Nagykanizsa
Ünnepi esetet rendezett a magyar kultúra napja alkalmából a város a közművelődési és közgyűjteményi intézményekben dolgozóknak.
23
jan.
17:12
4
Nagykanizsa
Az elmúlt 25 évét bemutató kiállításon Hadiné Szalai Gabriella kosárfonó népi iparművész munkái is megtekinthetők.
23
jan.
17:03
4
Nagykanizsa
Megnyílt a Mandalák világa című kiállítás a Bolyai-iskola galériájában.
Megnyílt a Mandalák világa című kiállítás a Bolyai-iskola galériájában. A tárlat alkotásait Csiszár-Kalmár Annamária és Hack Anikó készítették. A mandalák a keleti..tovább olvasom
23
jan.
14:57
4
Nagykanizsa
Kanizsa sem maradt ki az országos havazásból, tegnap este apró pelyhekben érkezett meg a hó.
Kanizsa sem maradt ki az országos havazásból, tegnap este apró pelyhekben érkezett meg a hó, a megyében adásunkig nagyjából 3-5 centiméternyi esett. A Netta-Pannonia Kft. szakemberei már előzetesen figyelték az..tovább olvasom
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
híradó 2019.01.23

KÖSZÖNTŐ – ünnepi esetet rendezett a magyar kultúra napja alkalmából a város a közművelődési és közgyűjteményi intézményekben dolgozóknak 

NÉPI MŰVÉSZET – megnyílt a 25 éves Szövő Műhely és Hadiné Szalai Gabriella kosárfonó közös kiállítása 

HAVAZÁS – a gyerekeknek örömet okozott a hó, a közlekedésben nem volt fennakadás

partnereink
NaGESZ
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsaii Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu