+36-93-787050
Nagykanizsa, Sugár út 8.
 Régi oldal
kezdőlap / hírek / Karácsonyvárás finn módra
2018. december 3. hétfő 14:59
Karácsonyvárás finn módra
Karácsonyváró összejövetelre hívta a családokat az evangélikus gyülekezet szombaton.
Nagykanizsa

A rendezvényen a Nagykanizsai Magyar-Finn Egyesület is részt vett, amely rendhagyó módon itt tartotta hagyományos évzáró találkozóját. A szervezet vendége Freisingerné Bodnár Judit volt – a Kalevala Baráti Kör tagja Tove Jansson kedves regényhősei, a múminok világába kalauzolta el az érdeklődőket.

A gyülekezet adventi programján a közösség felavatta kültéri betlehemesét is. – Az országos egyháznak van egy pályázata: egy Békés megyében élő evangélikus hölgy bábokat és ilyen installációkat készít. Évente tíz-húsz ilyen készletet lehet megpályázni, mi ezt tavaly nyertük el. Mivel hat gyülekezetből áll az egyházközségünk Szepetnektől Marcaliig, így tavaly Szepetneken állítottuk ki, és egy ottani édesapa készítette hozzá a házikót, ami amúgy a pályázat feltétele is volt. A betlehemes most elkezdett vándorolni: idén Nagykanizsán lesz, jövőre Sandon, majd megy tovább, azt gondolom, minden gyülekezetünk örömére – fogalmazott Makoviczky Gyula evangélikus lelkész. 

Galéria
további friss hírek
09
dec.
17:51
1
NAGYKANIZSA
Ajándék két hétre
09
dec.
16:18
1
NAGYKANIZSA
Adventi műsort rendeztek a Rozgonyi-iskolában
08
dec.
18:25
1
Nagykanizsa
Kézműves játszóház a HSMK-ban
08
dec.
16:53
1
NAGYKANIZSA
Csontok és tojáshéjak nyomában
07
dec.
19:08
4
Nagykanizsa
A cserhátisok nyerték a Zsigmondy Vilmos Kupa – X. Fekete Szabolcs Futsal Emléktornát.
A kupáért idén hat középiskolai csapat lépett pályára a Zsigmondy-csarnokban. A torna kiélezett küzdelmeket hozott, kupát pedig nemcsak a dobogós csapatok, hanem a gólkirály, a legjobb kapus és a legjobb..tovább olvasom
07
dec.
19:05
4
Nagykanizsa
Kiállítással egybekötött véradást szervezett csütörtökön a Zsigmondy-iskola.
A Mikulás ezúttal nem csak ajándékokat, de tudást is osztott a Zsigmondy-iskolában. A kiállítással és a véradással a szervezők célja az volt, hogy az életmentés mellett az egészségügyi..tovább olvasom
07
dec.
19:02
4
Nagykanizsa
A tizenegyedik évfolyamosok idén is különféle vállalkozásokat hoztak létre.
Bene Csaba, a szakképzési centrum főigazgatója köszöntötte a Thúry Vásár ifjú vállalkozóit. A huszadik alkalommal megrendezett eseményen a tizenegyedik évfolyamosok vesznek részt, akik saját..tovább olvasom
07
dec.
18:58
4
Miklósfa
A programra teljesen megtelt a Mindenki Háza, ahol a kulturális műsor és a közösségért tevékenykedők díjazása mellett ajándékozás is volt.
online
adás
Kövesse élőben a Kanizsa Tv adását!
kanizsa tv
magazin
Nézze vissza magazinjainkat online!
kanizsa tv
híradó
Nézze vissza napi híradónkat online!
Ismerje meg a Pannon Egyetem Nagykanizsai kampuszának életét!
mai műsor
híradó 2018.12.07

Minősítés – elismerték az Országos Farsangi Fánkfesztivál egyediségét, kommunikációját és nemzetközi jelenlétét is 

Ötvenhatos Versünnep – már tizedik alkalommal rendezte meg a programot a Nagykanizsai Polgári Egyesület, idén Szilágyi Ferenc tematikus költeményeit tolmácsolták a diákok 

Előkészületek – már megkezdődött az egyeztetés Spartan Race jövő tavaszi kanizsai futamairól

partnereink
NaGESZ
Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt.
Nagykanizsa Online
VIA Kanizsa
Kanizsaii Kulturális Központ
zalaerdő.hu
dzviz
Halis
nfv-pannonia
hellozalakaros
hellozalakaros
hellozalakaros
Telefon: +36-93-787050; Telefax: +36-93-787050 Email: kanizsatv@kanizsatv.hu
Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25. Telefonszám: (+36 1 457 7100) Web: www.nmhh.hu